Storavtale for Brunvoll

Det er Vard som har gitt Brunvoll oppdraget.
- Kontrakten har en verdi på et tresifret millionbeløp, sier markedssjef Siver Olsvik Sæter i en pressemelding fra Brunvoll.
Det er Bruvnolls avdeling på Dalen som skal levere kontrollsystemene. Her jobber det i dag 57 ansatte og bedriften har behov for flere.
– Denne kontrakten betyr mest for avdelingen vår i Molde. Her blir det fullt hus fremover, forteller Sæter.
Framdriftssystem
Kontrakten består av to azimuth fremdriftsthrustere, to opptrekkbare azimuth thrustere og to tunnelthrustere.
Fartøyene vil også være utrustet med Brunvolls fremdrifts- og kontrollsystem for effektiv og presis manøvrering.
Skipene som skal bygges av Vard i Vietnam er 88 meter lange og har en kapasitet til å romme et mannskap på 190 personer. De fem fartøyene er planlagt levert mellom andre halvdel av 2027 og starten av 2028.
Fartøyene er for en ikke-offentliggjort internasjonal eier.
KLIKK for alle artikler i Kontrakter og oppdrag.