Amerikansk stålindustri applauderer Trumps toll-politikk

Det samme gjør lederen for det amerikanske jern- og stål-instituttet (AISI).
Ifølge Bell er president Trump en forkjemper for den amerikanske stålindustrien, og hans America First-handelspolitikk er som skapt for å bekjempe urettferdig handel som har skadet amerikanske arbeidere og svekket produksjonen i USA.
- Gir allerede resultater
Det skriver Steeltimes International.
- De nylig styrkede 232-ståltariffene har allerede begynt å skape amerikanske arbeidsplasser og styrke den innenlandske stålindustrien, sier lederen for de amerikanske stålprodusentene.
Han fortsetter:
- President Trump jobber for å gjøre USA til en produksjonskraft og ståltariffene driver den bevegelsen. President Trumps første 232-ståltariffer og de historiske skattekuttene førte til investeringer på omtrent 20 milliarder dollar fra stålprodusenter i USA. Siden de reviderte tariffene trådte i kraft, har Hyundai Steel annonsert at det skal investeres et stålverk til 5,8 milliarder dollar i Louisiana, som viser at tariffene virker for å bringe flere stålinvesteringer og produksjon til USA. Det innenlandske stålmarkedet er sterkere når andre nasjoner blir tvunget til å konkurrere på like vilkår.
- Takker Trump
Lederen for det amerikanske jern- og stålinstituttet (AISI) støtter Bell i synet på president Trump og hans toll-politikk.
- AISI takker president Trump for å støtte amerikanske arbeidere ved å gjenopprette rettferdighet i internasjonal handel. Amerikanske stålprodusenter er altfor kjent med de skadelige effektene av urettferdige utenlandske handelspraksiser på innenlandske industrier og deres arbeidere, sier Kevin Dempsey, som er leder for AISI, fortsatt ifølge Steeltimes International.
-Drevet av subsidier og andre utenlandske regjeringers handelsforvrengende praksiser, nådde global overkapasitet i stålindustrien 573 millioner tonn i 2024. Dette har ført til høye nivåer av stål-eksport fra land som Kina, Japan, Korea, Vietnam og Indonesia som fortsetter å produsere stål i volum som betydelig overstiger deres innenlandske etterspørsel. Denne eksporten skader direkte og indirekte stålprodusenter i USA, og myndighetenes tiltak for å adressere denne dumping av stål-overproduksjon på verdensmarkedene er overmoden, sier Dempsey, og legger avslutningsvis til:
- Vi ser frem til å samarbeide med handelsministeren, den amerikanske handelsrepresentanten og andre tjenestemenn mens de implementerer presidentens plan for å sikre rettferdighet og gjensidighet i internasjonal handel.
Detet er SMA og AISI:
Steel Manufacturers Association (SMA) er en bransjeorganisasjon som representerer produsenter av stål og stållegeringer i USA. Organisasjonen, som ble etablert i 1987, konsentrerer seg hovedsakelig om produsenter som bruker skrapjern og andre resirkulerte materialer i sine prosesser
American Iron and Steel Institute (AISI) er en bransjeforening som representerer den amerikanske stålindustrien. Etablert i 1908, arbeider AISI for å fremme den økonomiske veksten og bærekraftigheten til stålindustrien i USA.
KLIKK for alle artikler i Handelskrig.